Zostaw 1% podatku w Gminie Konarzyny -wesprzyj lokalne stowarzyszenia

dodano: 7 marca 2019 o godzinie 15:05

Organizacje istniejące w naszej gminie pomagają osobom niepełnosprawnym, dzieciom i seniorom, działają na rzecz sportu, organizują przeróżne akcje, przedsięwzięcia kulturalne, promują kulturę. Aby dalej mogły prężnie działać, potrzebują wsparcia – dlatego zachęcamy do przekazywania im 1 proc. podatku.

Każdy z nas może wybrać organizację pozarządową, której chce przekazać 1 procent podatku. Warto wesprzeć te stowarzyszenia, które działają lokalnie.

Aby przekazać swój 1 proc. podatku w zeznaniu podatkowym w rubryce PIT „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)” wystarczy wpisać numer KRS organizacji oraz kwotę, którą chcemy jej przekazać. Nie może ona przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego.

Osoby, które będą korzystać z usługi Twój e-PIT w serwisie podatki.gov.pl mogą swobodnie wprowadzać lub zmieniać dane o organizacji, której zamierza się przekazać swój 1 % podatku. Jeżeli rozliczenie pozostawi się urzędowi skarbowemu to zależnie od tego czy w roku poprzednim przekazywaliśmy 1% to trafi on automatycznie do tej samej organizacji, którą wskazaliśmy w ubiegłym roku. 

LISTA ORGANIZACJI

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju ziemi konarzyńskiej KONAR KRS 000211323

Stowarzyszenie na rzecz wspieranie dzieci i młodzieży KLUB MAM KRS 0000394607

Działania stowarzyszeń w 2018 r. to m.in.:
KONAR to głównie film JAKUSZ, z dofinansowaniem z Ministerstwa Obrony Narodowej, wkładem własnym pochodzącym z wpłat 1% dla OPP i oczywiście rzeszą zaangażowanych wolontariuszy.
Wyjazdy do teatru dla uczniów klas kończących naukę w ZSP w Konarzynach.

KLUB MAM: projekty z serii Cooltoralnie:
„Cooltoralnie z niepodległą” i „Kultura jest cool” z licznymi wyjazdami do instytucji kultury: kin, teatrów – dofinansowane z Fundacji PZU. Cooltoralnie z kulturą – czyli KINO objazdowe w Konarzynach – dofinansowane z Fundacji ORLEN DAR SERCA
Wędkarki dzień dziecka z PZW Konarzyny i firmą De Heus.
Fundacja Banku BZWBK (obecnie Santander) czyli zajęcia historyczne w szkole i na spotkaniach koła zainteresowań (Grupy rekonstrukcyjnej), których kulminacja w tym roku: konkursy historyczne i odsłonięcie lapidarium kamieni granicznych.