Dzień Flagi Kaszubskiej

dodano: 19 marca 2021 o godzinie 14:31

Dziś Dzień Flagi Kaszubskiej.

To dobry dzień by zakomunikować, że od 1 września tego roku chcielibyśmy wprowadzić do Szkoły Podstawowej w Konarzynach nauczanie języka kaszubskiego.

Podstawowym celem tych zajęć jest rozwijanie umiejętności językowych i poznanie jedynego języka regionalnego w Polsce – jakim jest język kaszubski. Ponadto uczniowie będą odkrywać bogactwo kultury Pomorza/Kaszub, uczyć się szacunku do regionu, poznawać historię najbliższej okolicy. Przedmiot ten jest skierowany do wszystkich dzieci, nie tylko z rodzin kaszubskich. Prócz umiejętności językowych uczniowie będą mieli okazję rozwijać zdolności manualne, plastyczne oraz muzyczne (część zajęć prowadzonych będzie w formie warsztatów i wycieczek).

Uczenie się języka kaszubskiego ma być przyjemnością. Cała wiedza będzie zdobywana w czasie lekcji, warsztatów lub wycieczek bez zadawania prac domowych. Nie trzeba będzie nosić książek, bo będą one czekały na ucznia w szkole. Pilotażowo zajęciami mają zastać objęci uczniowie klas II-IV ZSP w Konarzynach.

Zapraszamy i życzymy dobrej zabawy i twórczego odkrywania Kaszub.

https://weekendfm.pl/?n=89798&gmina_konarzyny-wladze_konarzyn_chca_wprowadzic_do_tutejszej_szkoly_nauke_jezyka_kaszubskiego