Konarzyny w obiektywie

dodano: 11 lipca 2019 o godzinie 08:50

Wszystko co piękne, dobre i mądre zasługuje na to, by zostać uwiecznione. Wartościowe przedmioty, bez troski o ich trwały zapis, po latach giną w natłoku kolejnych rzeczy i zjawisk wciąż absorbujących naszą uwagę.

Album „Konarzyny w obiektywie” stanowi próbę zatrzymania w kadrze tego, co jest największą wartością naszej gminy. To zdjęcia niezwykle malowniczo położonych jezior, rzek, lasów oraz naturalnie wkomponowanych w te krajobrazy kapliczek i krzyży, odzwierciedlających trwały związek z wiarą naszych Ojców. W całości tworzą one to, co dziś możemy jedynie udoskonalać.

Wydany album, ze zdjęciami Daniela Frymarka, stanowi zbiór najpiękniejszych zakątków i miejsc, z których mieszkańcy tych ziem są szczególnie dumni.  Tereny naszej gminy są atrakcyjne pod wieloma względami, nie tylko turystycznym. Dla zdecydowanej większości jest to ich miejsce na ziemi.

We wrześniu 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego podpisano umowę na realizację zadania pt. „Konarzyny w obiektywie”. Po niespełna roku możemy cieszyć oko efektami tego projektu. Album będzie można „zdobyć” m.in. na Święcie Gminy Konarzyny 25-27.07.2019 oraz Tragach Rolno Przemysłowych i Wystawie Koni Zimnokrwistych 7-8 września 2019 r.

fot. Daniel Frymark