Targi

dodano: 25 listopada 2019 o godzinie 14:25

7-8 września 2019 r. odbyły się I Targi Rolno-Przemysłowe i Wystawa Koni  Zimnokrwistych w Konarzynach. Na około 25 ha powierzchni spotkali się przedsiębiorcy rolni, ogrodnicy, rolnicy i licznie nas odwiedzający mieszkańcy okolicznych miast i wsi. Około 125 podmiotów uczestniczyło w tegorocznych Targach. Były to firmy rolnicze i okołorolnicze,
w tym handlowcy, rękodzielnicy, instytucje, firmy wystawiennicze, kapele ludowe, uczestnicy czempionatu źrebiąt, a także przedstawiciele mediów.

Sponsorami Targów były firmy: Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek , Goodvalley Sp. z o.o., PPHU Karma W. Sikora I. Sikora Sp. J. wraz z firmą De Heus, Szkółka Krzewów Roman Lemańczyk, Onlift A. Reszka oraz ROMGAZ R. Szultka.


             W ramach I Targów Rolnych-Przemysłowych odbyły się, posiadające wieloletnią tradycję, Dożynki Gminne. Każde z sołectw przygotowało korowody, stoiska dożynkowe, witacze oraz scenki, które zaprezentowało m.in. na scenie. Walka o Sierp Wójta była bardzo wyrównana. Komisji dożynkowej składającej się z przedstawicieli firm: Spomlek, Karma,
De Heus  i Goodvalley, udało się wyłonić zwycięzcę. W tym roku Sierp Wójta powędrował do sołectwa Żychce.


             Podczas pierwszego dnia Targów odbył się Czempionat Źrebiąt Koni Zimnokrwistych pod patronatem Wójtów gmin Konarzyny i Przechlewo.

Targom towarzyszyły  imprezy towarzyszące jak loteria fantowa, gdzie jedną z głównych nagród była kosiarka ufundowana przez firmę Dorawa Dom i Ogród. Chętni mogli tez skorzystać z niepowtarzalnej okazji lotów balonem i podziwiania naszych okolic w wysokości ponad pół kilometra. Podczas targów nie zabrakło konkursów m.in. ubijania masła oraz jedzenia na czas.

Drugiego dnia targów odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Podczas tegorocznej odsłony akcji ponad 30 uczestników czytało Nowele polskie zaproponowane przez Parę Prezydencką.


     Wizyta na Targach to wyjątkowa okazja do zapoznania się z nowinkami i trendami technologicznymi wykorzystywanymi nie tylko w rolnictwie, ale także w gospodarstwach domowych. To sposób na miłe i atrakcyjne spędzenie czasu, zakosztowanie swojskiego regionalnego jadła przy dźwiękach ludowej muzyki. Kolejne II Targi Rolno-Przemysłowe
i Wystawa Koni Zimnokrwistych 2020 odbędą się w dniach 5-6 września 2020 r. Serdecznie zapraszamy!

Składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pomoc w realizacji tego wielkiego jak dla naszej gminy przedsięwzięcia, w szczególności pracownikom: Urzędu Gminy w Konarzynach, Gminnego Ośrodka Kultury w Konarzynach, Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Konarzynach, Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej, Biblioteki Publicznej Gminy Konarzyny, Ochotniczej Straży Pożarnej w Konarzynach, nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół Publicznych w Konarzynach oraz wolontariuszom zaangażowanym w akcję.

Już wkrótce w zakładce targi pojawią się wzory formularzy zgłoszeniowych.