Zostaw 1% podatku w gminie Konarzyny – wesprzyj lokalne stowarzyszenia

dodano: 24 lutego 2020 o godzinie 09:20


Organizacje istniejące w naszej gminie pomagają osobom niepełnosprawnym, dzieciom i seniorom, działają na rzecz sportu, organizują przeróżne akcje, przedsięwzięcia kulturalne, promują kulturę. Aby dalej mogły prężnie działać, potrzebują wsparcia – dlatego zachęcamy do przekazywania im 1 proc. podatku.

Każdy z nas może wybrać organizację pozarządową, której chce przekazać swój 1 procent podatku. Warto wesprzeć te stowarzyszenia, które działają lokalnie.

Aby przekazać swój 1 proc. podatku w zeznaniu podatkowym w rubryce PIT „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)” wystarczy wpisać numer KRS organizacji oraz kwotę, którą chcemy jej przekazać.

Osoby, które będą korzystać z usługi Twój e-PIT w serwisie podatki.gov.pl mogą swobodnie wprowadzać lub zmieniać dane o organizacji, której zamierza się przekazać swój 1 % podatku. Jeżeli rozliczenie pozostawi się urzędowi skarbowemu to zależnie od tego czy w roku poprzednim przekazywaliśmy 1% to trafi on automatycznie do tej samej organizacji, którą wskazaliśmy w ubiegłym roku. 

LISTA ORGANIZACJI

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju ziemi konarzyńskiej KONAR KRS 000211323

Stowarzyszenie na rzecz wspieranie dzieci i młodzieży KLUB MAM KRS 0000394607

Jeśli chcesz dedykować 1% na cel szczegółowy możesz uzupełnić rubrykę „dodatkowe informacje”.
Stowarzyszenie KLUB MAM wspiera seniorów, wpisz „Młodzi Duchem”

Stowarzyszenie KONAR wspiera sołectwa, wpisz „Zielona Huta” lub „Ciecholewy”